0

15 نوع از فواید انار

آنتی اکسیدان ها

دانه های انار، رنگ های قرمز پر جنب و جوش خود را از پلی فنل ها می گیرند. این مواد شیمیایی آنتی اکسیدان های قوی هستند .

آب انار حاوی مقادیر بالاتری از آنتی اکسیدان ها نسبت به اکثر آبمیوه های دیگر است. همچنین دارای سه برابر آنتی اکسیدان ها نسبت به شراب قرمز و چای سبز است . آنتی اکسیدان ها در آب انار می توانند به حذف رادیکال های آزاد، محافظت از سلول ها از آسیب و کاهش التهاب کمک کنند .

ویتامین C

آب انار تنها بیش از 40 درصد از نیاز روزانه ویتامین C خود را دارد. ویتامین C را می توان بعد از پاستوریزه خراب کرد، بنابراین برای داشتن بیشتر مواد مغذی از آب انار خانگی یا تازه استفاده کنید.

پیشگیری از سرطان

آب انار به تازگی یک چلپ چلوپ را ایجاد کرده است که محققان متوجه شدند که این ممکن است باعث توقف رشد سلول های سرطانی پروستات شود . علیرغم مطالعات متعدد در مورد اثرات آب روی سرطان پروستات، نتایج هنوز به صورت اولیه است.

در حالی که مطالعات طولانی مدت در مورد انسان انجام نشده است که ثابت کند که انار از سرطان جلوگیری می کند یا خطر را کاهش می دهد، افزودن آن به رژیم غذایی شما قطعا نمی تواند صدمه ببیند. در حال حاضر نتایج تحقیقاتی در این زمینه مورد توجه بوده ومطالعات بیشتری انجام شده است .

حفاظت از بیماری آلزایمر

اعتقاد بر این است که آنتی اکسیدان ها در آب و غلظت بالا آنها پیشرفت بیماری آلزایمر را خنثی می کنند و حافظه را حفظ می کنند.

گوارش

آب انار می تواند التهاب در روده را کاهش داده و هضم را بهبود بخشد. این ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری کرون ، کولیت اولسراتیو و سایر بیماری های التهابی روده مفید باشد.

در حالی که اعتقادات متقابل و تحقیق در مورد اینکه آیا آب انار کمک می کند یا اسهال را بدتر می کند ، اغلب پزشکان توصیه می کنند از آن اجتناب کنند تا اینکه احساس خوبی داشته باشید و علائم شما کاهش یافته است.

ضد التهابی

آب انار به علت غلظت بالا آنتی اکسیدانها، ضد التهاب قوی است. این می تواند کمک به کاهش التهاب در سراسر بدن و جلوگیری اکسیداتیو استرس و آسیب است.

آرتریتفلاونول ها در آب انار ممکن است به جلوگیری از التهاب کمک کنند که باعث آسیب پوستی و آسیب به غضروف می شود . در حال حاضر آب برای بررسی اثرات بالقوه آن بر پوکی استخوان مورد مطالعه قرار گرفته است .آرتریت روماتوئید، و سایر انواع آرتروز و التهاب مفصلی.

 

ادامه مطلب

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین